Çelik Kapı Bayileri Aranıyor

23.06. 2013


Sur Çelik Kapı, Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Metrekare başına 500 dolar yatıran gerektiren bu bayilik modelinde ortalama yüzde 30 ile 40 arasında bir kâr marjıyla çalışılıyor.

Bölge bayilikleri ve standart bayilik modelleri uyguladıklarını söyleyen Pekgüzel, yeni bayilikler vererek yurt içinde hızlı bir büyüme planladıklarını belirtiyor.
Sur Çelik Kapı mağazalarının dekoru Sur'un mimari konseptine uygun olarak yapılıyor. Mimari proje, bayilik sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanıyor. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri ise bayiye ait. Dekorasyon maliyetlerinin mağazanın metrekaresine göre değişiklik gösterdiğini ifade eden Pekgüzel, ortalama metrekare maliyetinin 500 dolar olduğunu sözlerine ekliyor.

3'ÜNCÜ KUŞAĞA EMANET
Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra bayrağı devralmış.

GİRİŞİ BEDELİ YOK
Herhangi bir franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Sadece teminat mektubu isteniyor. Bayilik için aylık belirlenen ciro hedefinin lokasyona ve bölge nüfusuna göre değiştiğini belirten Pekgüzel, "Kar marjı yüzde 30 ile 40 arasında değişiyor. Fee bedeli talep etmiyoruz" diyor.
Pekgüzel, bayilik için aradıkları özellikleri ise şöyle özetliyor: "Sur Çelik Kapı, yatırımcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekliyor. Ayrıca bayinin ortalama 200 bin TL seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olması da gerekiyor."

ÇELİK KAPI
Çelik kapı sektöründeki şirketlerden Sur Çelik Kapı, kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara bayilik veriyor. Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren ilk çelik kapı markası Sur Çelik Kapı'nın yatırımcılara sunduğu bayilik koşulları arasında detaylı eğitim, kiralama yönlendirmesi, görsel destek, lokasyon seçimi, reklam ve halkla ilişkiler, insan kaynakları, bayi destek birimleri yer alıyor.
Sur Çelik Kapı'nın temelleri 1936 yılında sıcak demirçelik işi ile atılmış. Şirket, bugün 3'üncü kuşağa emanet.
1962 yılına kadar sıcak demir işine yoğunlaşan aile daha sonra demir kapı ve pencere sektörüne girmiş. Aydın'da bulunan fabrikaların üretim kapasitesi yıllık 100 bin adet.
Türkiye'de 120 bayi ile hizmet veren Sur Çelik Kapı, 22 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.

İŞİN AYNASI
Uygun yer: Türkiye genelinde bayilikler verecek.
İlk sermaye: Ortalama metrekare maliyeti 500 dolar.
Ciro hedefi: Lokasyona ve mağazanın büyüklüğüne göre değişiyor.
Kâr marjı: Yüzde 30 ile 40 arasında.
Bayilerde aranan özellikler: İşinin başında durması ve yaklaşık 200 bin TL sermayeye sahip olması.