Güvenlik Endişesi Yeni Bir Pazar Yaratacak

01.12. 2013


FİNANS DÜNYASI
[Sektör Ekonomi Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel: Güvenlik endişesi yeni bir pazar yaratacak Çelik kapı kavramı, hızlı kentleşmenin doğurduğu güvenlik gereksinimi ile 1980'li yıllarda hayatımıza girdi.

1990'Lı yılların ortalarına gelindiğinde ise konutların zorunlu demirbaşı oldu. Çelik kapı, Avrupa ülkelerinde bugüne kadar daha çok orada yaşayan Türkler tarafından kullanıldı. Ancak şimdilerde işin rengi değişiyor. Ç
elik kapı kavramı yavaş yavaş Avrupalıların da yaşamlarına girmeye başladı. Avrupa Birliği'nin genişlemesi, 11 Eylül saldırıları derken, ekonomik krizle birlikte artan hırsızlık olayları ile birlikte Avrupa ülkelerinin yakın bir gelecekte çelik kapı sektörü için önemli bir pazar haline gelmesi bekleniyor.

Sektörün önemli oyuncularından Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, ekonomik krizler ve Doğu Avrupa'dan vizesiz girişler nedeniyle bir anda sokaktaki hayat standartlarındaki farklılığın patladığını, gelecekte Avrupa pazarında güvenlik anlamında ciddi boşluklar olacağına dikkat çekiyor.
Karlı pazarlara, marka algısı yüksek ürünler satmayı hedefleyen şirket, İtalya ve Rusya'da ortaklık görüşmeleri sürdürüyor.


"Dünyanın en güvenilir kapısını üretiyoruz" diyecek kadar iddialı olan Pekgüzel, dünyada bir ilki gerçekleştirerek cam çelik kapı ve depremde otomatik olarak açılan çelik kapıyı ürettiklerini söylüyor.
Temeli 1930 yılında Aydm'da atılan Sur Çelik Kapı'nın üçüncü GO Aralık 2013 .