Kapan Susam Kapan!

18.08. 2013


Çelik Kapıcıların Rotası
1994 'ten beri hiçbir hırsızın kapılarını açamadığını söyleyen Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, hırsızlığa karşı beş yıl garanti verecek kadar iddialı..
İnşaat sektöründen yüzde 1,5 'lik pay aldığı öngörülen çelik kapı sektörünün öncü oyuncularından 83 yıllık Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, Emniyet Genel Müdürlüğü 'nün yönlendirmesiyle Türk Standartları enstitüsü'nün (TSE) Türkiye 'de hırsızlığın önüne geçilmesi açısından yetersiz kalan eski standartları Avrupa Birliği (AB) normlarına göre yenileme girişiminin, büyümeyi daha da pekiştireceği ve sektörü temizleyeceğini söylüyor. Pekgüzel bu standartlar ve tasarıma verilen önemin artmasıyla birlikte, daha çok iç pazara hitap eden Türk çelik kapı sektörünün dış pazarlara açılma zamanının geldiğini de sözlerine ekliyor.
TSE 'nin yeni düzenlemelerin test süreçlerinde raportör olarak tayin ettiği Pekgüzel, yeni standartlarda en düşük birden başlamak üzere altıya kadar sınıflandırma olacağını, bu sıralamada 1 ila 4 arasının konut kapılarına yönelik standartlar olduğunu, geri kalanın da askeriye, banka gibi çok önemli yerlerde kullanılacak kapılara ait olduğunu anlatıyor. Bu yeni standarlar kapının açılmama garantisini vermiyor.