HaberlerGERİ DÖN

Sur Çelik Kapı otel yatırımına hazırlanıyor | Emlakwebtv

Aydın merkezli "Sur Çelik Kapı", şehrin girişindeki 6 dönümlük arazide 4 yıldızlı bir otel yapmak için kolları sıvadı. 100 odalı otel inşaatının 2-3 ay içerisinde başlaması planlanıyor

"Dünyanın En Güvenli Çelik Kapısı" sloganını kullanan Sur Çelik Kapı, Aydın şehrinin girişindeki 6 dönümlük mobilya fabrika alanında 9 milyon TL'lik otel yatırımı için hazırlıklarını tamamladı. 2-3 ay içerisinde inşaatına başlanacak olan otelde 100 oda bulunacak.

Sur Yapı'dan mobilya fabrikası yatırımı

Tüm dünyada otel mobilyası alanında ilk beşte, çelik kapı alanında ise ilk sırada yer almayı hedefleyen Sur Çelik Kapı, diğer taraftan yeni mobilya fabrikası için de hazırlıklarını tamamladı. Fabrika için 15-20 milyon yatırım planı yapan firma, çelik kapı yatırımlarını da sürdürüyor. Firma 3 milyon TL'lik makine yatırımı yapmayı hedefliyor. 

Sur Çelik Kapı'dan dev atılım

Çelik Kapı üretiminde dünyanın en yüksek güvenlik sertifikası olan En-1627 belgesine sahip Sur Çelik Kapı, mobilya ve mutfak sektörlerindeki üretiminin ardından otel yatırımlarına yöneldi. Yılda 40 milyon liralık cirosuyla dikkat çeken Aydın merkezli Sur Çelik Kapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, 2000'li yıllarda çelik kapının mobilya kısmını üretmek için dahil oldukları mobilya sektörü üretimi alanında önemli bir atılım yaptıklarını belirterek:

" O gün için ihtiyacımızın 10 kat üstünde bir fabrika yaptık. Mutfak mobilyasından sonra  Otel mobilyasında da tasarım ve üretim anlamında ciddi işlere imza attık. İsrail', İspanya, Almanya, Türkmenistan , Nijerya ve Türkiye'de  ciddi anlamda otel işi yaptık. Yılda 7-8 milyon dolar ciro yapıyoruz” dedi.