HaberlerGERİ DÖN

NASA standardı evlere taşındı

Dünyanın ENV 167 standardındaki güvenlik testine sahip olan Sur Çelik Kapı; NASA, bankalar ve askeri binalarda kullanılan yüksek standatlı güvenliği evlere getiriyor.

Dünyanın ENV 1627 standardında en yüksek uluslararası güvenlik testine sahip olan Sur Çelik Kapı; bankalar, askerî binalar ve NASA gibi yerlerin kullandığı yüksek standartlı güvenliği evlerin kapısına taşıyor. “Aslında biz kapı satmıyoruz, insanların ailelerinin sorumluluğunu taşıyoruz“ diye açıklama yapan Astaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, garantinin geçerli olması için Sur Çelik Kapı'nın yetkili satıcısından, fatura karşılığı alınmış olması ve kapı montajının yetkili satıcı tarafından ya da onun görevlendirdiği teknik elemanlar tarafından yapılmış olmasının gerekliline dikkat çekti.

Yatırımları içerisinde tasarım ve güvenliğin çok önemli olduğunu belirten Pekgüzel, daha önce de Türkiye'de birçok ilke imza attığını ve tasarladıkları çelik kapılarına uluslararası Euro Norm ENV 1627 testini ilk yaptıran Türk firması olduklarını ifade etti. Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı, “Bizim kapımız kilit bölgesinde bu en yüksek standardı geçmiş ve sonuç alınmış bir kapıdır. Bundan dolayı biz dünyanın en güvenli çelik kapısı olduğumuzu söylüyoruz” diye konuştu. Öte yandan, tasarım dizayn ve üretimde yönünü Avrupa'ya çeviren Sur Çelik Kapı tasarımın başkenti Milano'da şube açtı. Sur Çelik Kapı üstün teknolojili ürünlerini tasarımın başkentinde görücüye çıkaracak.