HaberlerGERİ DÖN

Sur Çelik Kapı'nın yeni tasarımları Sinan, Rumi ve Acem çok beğenildi.

Çelik Kapı sektörünün önemli markalarından Sur Çelik Kapı, bu yılki Yapı Fuarı’nda yeni ürünleri Sinan, Acem ve Rumi’yle ilgi odağı oldu.

Fuardaki ilgiyi değerlendiren Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, “Türk yapı sektörünün en önemli zirvesi olarak gördüğümüz bu fuarda yer almaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduk. Ece Deniz Toros’un tasarladığı yeni modellerden olan Sinan, Rumi ve Acem özellikle yurtdışından fuarı ziyarete gelen misafirlerin dikkatini çekti ve çok büyük ilgi gördü. Teknoloji ne kadar ilerlese de oyma ve kabartma gibi geleneksel el sanatlarındaki işçiliğin güzelliği çok özel kalmaya devam ediyor. El işçiliği yüksek bu tasarımları çelik kapıyla buluşturmuş olmak tasarım da farkımızı bir kez daha ortaya koymak açısından çok önemliydi.” dedi.

Sur Çelik Kapı için tasarladığı modeller ile ilgili konuşan Ece Deniz Toros “Sinan ve Rumi özel tasarımlarıyla, sonsuz renk varyasyonunu içinde barındırabilen modellerdir. Osmanlı esintileri taşıyan bu modeller, Osmanlı gibi bütün renkleri tüm güzellikleriyle içinde barındırmaktadır. Tasarımlarımda bunu yansıtmak istedim. Fuarda büyük ilgi görmesi de beni ayrıca çok memnun etti” diye konuştu.