HaberlerGERİ DÖN

Sur Çelik Kapı'dan Bir İlk: KAPINIZDA TASARIMCI İMZASI

Tasarımlarıyla fark yaratan Sur Çelik Kapı, sektörde bir ilke daha imza atıyor. Dünya markası olma hedefiyle çıktığı yolda, uluslararası bir tasarımcıyla çalışmaya başlayan Sur Çelik Kapı, Ece Deniz Toros tarafından tasarlanan yeni modelleriyle kapınıza tasarımı getiriyor. 

Yaşam alanlarına eşsiz bir bakış açısı katan, tasarımlarıyla göz dolduran Sur Çelik Kapı, sektöründeki yenilikçi çalışmalarına, tasarımda uluslararası bir isim olan Ece Deniz Toros'la işbirliğini başlatarak hız kesmeden devam ediyor. 

Amerika’da yaşayan Türk tasarımcı Ece Deniz Toros, dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid’in asistanlığını yaparak başladığı, gene dünyaca unlu tasarımcı Yves Behar’la çalışarak devam ettiği  iş hayatında şimdi kendi ismiyle ilerliyor.

 “Algıda yeni ufuklar açan kapılar” konseptiyle çelik kapı tasarlayan Ece Deniz Toros’un, Sur Çelik Kapı 2015 modelleri satışa sunuluyor. 

Dünyanın en köklü medeniyetlerinin ebedi bilgeliğini çağdaş tasarım anlayışıyla buluşturan Ece Deniz Toros'un tasarladığı, yeni modeller, evlerinde modern bir görünüm arayanlara sunuluyor Sur Çelik Kapı farkıyla sunuluyor.

Tasarım ve güvenliği bir arada kullanarak benzerlerinden ayrılan Sur Çelik Kapı, evlerde modern görünümün sembolü haline gelirken, yenilikçi malzeme kullanımı ve güvende olmanız için hırsızlığa karşı verdiği garanti ile de ilk tercih oluyor. Üst düzey tasarım çizgisinin yanı sıra, dünyada ilk ve tek hırsızlığa karşı açılmama garantisi vererek sektördeki farkını ortaya koyuyor.

Ece Deniz Toros'la olan işbirliğiyle ilgili konuşan Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel; ''Sur Çelik Kapı olarak 'Tasarım Yılı' ilan ettiğimiz 2015 yılında, dünyada değişen  trendleri takip edebilmek adına uluslararası bir tasarımcı olan Ece Deniz Toros'la beş yıl sürecek işbirliğimizi başlattık. Geniş bir tasarım ekibiyle yıllardır çalışıyoruz. Bunlara ek olarak Ece Deniz Toros'un tasarlayacağı özel koleksiyonları da ürün gamımıza ekleyerek Sur Çelik Kapı'nın tasarım farkını ortaya koyacağız.''dedi.  

Üst düzeydeki güvenli yapısının yanı sıra estetik görüntüsüyle de dikkatleri üzerine çeken Sur Çelik Kapı, bakış açısında yeni ufuklar acmak isteyenleri bekliyor.

 

Ece Deniz Toros Kimdir: 

Liseyi, İzmir Amerikan Koleji'nde okuyan Ece Deniz Toros, Kanada Carleton Üniversitesi'nde Endüstriyel Tasarım eğitimi aldı. Amerika'da dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid'in yanında staj yapan Ece Deniz Toros, tanınmış markalar için geliştirdiği projelerde ünlü tasarımcıyla birlikte çalıştı. New York City’de Karim Rashid’le çalıştıktan sonra San Francisco’da Yves Behar’in fuseproject ekibine dahil oldu. Ece Deniz Toros,  giyilebilen teknoloji cihazi QBracelet’i tasarlayan ekibin içinde yer aldı. Karim Rashid, Ece Deniz Toros'u “Tasarıma olan tutkusunu üstün yeteneğiyle birleştirerek potansiyelini ortaya koyma becerisine sahip biri'' olarak tanımlıyor. Ece Deniz Toros,  farklı kültürlerin ortak estetik ve felsefi değerlerini özgün bir bakış açısıyla sentezleyerek evrensel ve transandantal bir uyum yaratan tasarım çizgisiyle biliniyor.